Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ibra-G

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  15
 • Vendlindja:
 • Kukes 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Itali 
 • Mosha:
 • 28 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Peshorja ♎
BIOGRAFIA: Ibra-G është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo hip-hop. Ne moshen 13 vjeçare, IBRA-G nisi hapat e para ne boten e muzikes. Kur ishte 14 vjeç emigroi drejt Italise, ku dhe jeton aktualisht. Nderkohe u krijua grupi "SHQIPONJAT E ZEZA" nga Ibra G, Themeluesi, G As. Ne te njejten kohe, ka mbaruar me sukses albumin "JETA VAZHDON". Më datë 26 Nëntor 2013, Ibra-G publikon videoklipin "Yeee", në bashkëpunim me Themeluesi & G-As. Më datë 24 Mars 2014, Ibra-G & Themeluesi publikojnë videoklipin "Oj Shqipe...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

3 🔥  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Addi

Emyx

Jointinjo

Tidra

Ziso

Teson

Mali G Grand Thugz

Bohemi

Varrosi

Ace

Tags: Ibra-G, Ibra G


Komente mbi këtë artist


Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet