Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ibra-G
  • Vendlindja:
  • Kukes 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Itali 
  • Mosha:
  • 28 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 21 Tetor 1992
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♎ Peshorja
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  15
Këndon kryesisht: hip-hop

Ibra-G është këngëtar i njohur. Ne moshen 13 vjeçare, IBRA-G nisi hapat e para ne boten e muzikes. Kur ishte 14 vjeç emigroi drejt Italise, ku dhe jeton aktualisht. Nderkohe u krijua grupi "SHQIPONJAT E ZEZA" nga Ibra G, Themeluesi, G As. Ne te njejten kohe, ka mbaruar me sukses albumin "JETA VAZHDON".

Më datë 26 Nëntor 2013, Ibra-G publikon videoklipin "Yeee", në bashkëpunim me Themeluesi & G-As.

Më datë 24 Mars 2014, Ibra-G & Themeluesi publikojnë videoklipin "Oj Shqipetare", në bashkëpunim me Enkeleda.

Më datë 19 Shtator 2014, Ibra-G publikon videoklipin "Une Te Dua".

Më datë 7 Janar 2015, Ibra-G publikon videoklipin "Krejt Qa Kalova".

Në Janar 2016, Ibra-G merr pjesë në Shkodra Fest 2 me këngën "Ajo".

Më datë 24 Qershor 2016, Ibra G publikon videoklipin "Kuksian".

Më datë 18 Korrik 2016, Ibra-G publikon videoklipin "Pkp".

Më datë 21 Shkurt 2017, Ibra-G publikon videoklipin "Fantastike".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

3


Pjesëmarrja Në Festivale:Komente mbi këtë artist


Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet