A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Agon Nimani

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1.3 / Votuan:  3
BIOGRAFIA: Agon Nimani është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo hip-hop. Agon Nimani te cilin publiku e njeh me nofkat Iceboy ose 1MAN, eshte vellai i anëtarit te grupit “Asgjë sikur dielli” Alban Nimani, i cili tani është solo këngëtar. Ata kanë bashkëpunuar ne kengen “Lucky Buddha”. Agon Nimani ka marre pjese ne disa edicione te Top Fest dhe ka bashkepunuar me artiste te ndryshem. Në Maj 2004, Ice Boy merr pjesë në Top Fest 1 me këngën "Mos Mu Afro". Në Prill 2005, Ice Boy merr pjesë në Top Fest 2 me këngën "K...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Profili

SoundCloud

Profili

Facebook

Profili

Twitter

Instagrami

Zyrtar

Kanali

Youtube

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Scorpion

Bidaki

B-Bami

Danny Boy

Oran G

Ummet

Lil Ami

F-Tim

Kacho

Erson Shabani


Tags: Ice Boy, Iceboy, Agon Nimani, 1man

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019