Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ice Boy - Vrasja Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1 / Votuan:  1

Nuk kemi video për këtë këngë.

Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Vrasja" kënduar nga Ice Boy.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 3 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
3

DËRGO TEKSTIN


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Kiameti - Vrasja

pse keshtu vllazen po pyes prej zorit
sa shqiptar shkun n'drejtim t'vorrit
vllazen gjaku per xhelozi
mu vra bashk nuk i bien mohit
jo nuk vrahen tu mbrojte atdhen
as per flamur hiq nuk jua ndjen
por per inade thasha e fjal
alltis plumi n'vlla ka dal
per ni plesht jargani s'digjet
me vra vllan kurr zani s'rritet
se kur arma e qet flaken
sa ka gryken e ka nafaken
vlleznit n'vend qe t'rrespektohen
kurrthin tjetrit me i ba mundohen
e kur n'kurth ata rrezohen
thell n'zemer ata pendohen
me derdh lot besa jena lodh
me kto vepra qe jane tu ndodh
s'kalon dit kiameti mos t'bahet
e kjo semundje kurr s'po na ndahet
kur sheh lajme veq vrasje thot
sikur nket bot nuk egziston zot
sikur e kemi n'dor ne jeten e tjetrit
e mundohena sa ma shum me rujt jeten vetit
vrahen adoleshentat me top kur jan tu lujt
sepse njani gabimisht me shkelm e kish gjujt
vrahen t'rit e sodit veq per ni shikim
sepse kta shikimin e quajn provokim
vrahen vlleznit e rritun kur babai ju ndrron jet
sepse s'ju pelqen pjesa e toks qe ju ka met
vret djali print kur ishte i droguar
sepse lekt e drogs nuk ja kishin paguar
vret babai femit se nuk e kishin degjuar
nga detyrimi qe te vidhnin ata ishin larguar
e vret vllau vllan vetem per nje femer
nga inati qe ja mori i nguli thik ne zemer
vret babai vajzen se kishte ren ne dashuri
per shkak se ai djali nuk kishte pasuri
pa pasur asnje faj e vret burri gruan
dhe pastaj si i penduar rolin aj e luan
kurse vdekje aksidentale ashtu nbot ka plot
shkak i shenjave t'rrugs qe shteti si beri dot
ose shkak o policve qe jan korruptu
veq per pak lek e hapin rrugen me kalu
po ta shtryllesh token ajo kullon gjak
se gjinja te njoni tjetri shpesh jan turr pa hak
prehen njerzit sot e myten sikur gjaja
se ku s'ka ligj aty po ndodh kjo hataja
t'gjith njerzit sot ja kan nis mu tranu
e s'po din mu frenu c'do dit tu m'katnu
brezi i ri i sotem demek s'din ca osht tuta
lahen n'mekate e menojn se ligjit ja futa
i kan vu qellim vetes mu ba t'gjith mafioz
e me arrit ket post shkojn e lujn bixhoz
e ne kto probleme n'mend me i ndalu
s'bajm gja tjeter pos shtetin tu fasju
po kta nuk e din se faji asht i joni
se s'ju tha kush me zor shkoni e votoni
se kta hajduta jan veq per me vjedh
e fajet e veta dojn tjetrit me ja hedh
n'prag t'votimeve ata japin shum premtime
e votat i marrin veq me korruptime
ket veper gjith kta e kan ba si praktik
e populli budall ksaj i thot politik
e fjalet si dhan si majn as ni dekik
as sa me i ra synit me qerpik
e tash pa panik t'ja u thejm ato kaçik
qe kan hyp n'at karrik kishe jane shum besnik
edhe tash hapi vesht e degjo ça du me than
se po veprum keshtu do kemi veq belan
se boll ma u la kjo toke veq me gjak
vrasjeve ktu tash t'ju vendosim kapak
le t'mlidhemi t'gjith e ti rrxojm kto t'pabes
ta bajm realitet at fije shpres
ti ndalojm kto vrasje e kto vlla vrasje
ti pajtojm ner'veti kto mosmarrveshje
ta paksojm numrin e grave qe veshen n'zi
ti ngushllojm nanat e fmive fatzi
ti harrojm t'gjitha ato perjetime
ta vazhdojm jeten deri n'vdekje pa trishtime

Daja Do - Vrasja

refreni : cabals

per nje lot per nje lot
kam jetuar sot
per ditet me te mira un jam ritur sot
kam nevoj per ty
mos vajto ti sot
per ditet me te mira
un jam ritur sot

per nje lot per nje lot
kam jetuar sot
per ditet me te mira un jam ritur sot
kam nevoj per ty
mos vajto ti sot
per ditet me te mira
un jam ritur sot

verse 1 : daja-do

eshte nje plumb qe te del
dhe ne trup qe te hyn
nje hekur i vogel qe ethet po ti shtin
qe te ben ne moment me qa e me mendu,per kohet me te mira qe ne jet i ke kalu,
te kujtohet familja
dhe ajo qe shum e don
dhe ti pa dije'e pa prit
pas ne boten tjeter shkon
eshte nje vrasje e thjesht
qe njeriu e peson
plumbat mi harxhon
dhe gezimin po am shton

si 15 vjecar po kujtoj per her te par
shoqen time me t'ngusht
po e le , e bej ne bar
e cila po mendon per femijen se si baba do t'rritet
dhe nena me an te kohes per para do t'shitet
me i ble dicka femijes jo si pritet
qe djali i vogel mos ti thot
nen po merzitem
a ka njeri vall qe jeton pa hidherime
a ka njeri vall qe dita dites sheh gezime
ehhh po jeton por e di
se keshtu me nuk shkon
pra vetem rin dhe hesht
i distancuar nga e verteta
i mbyllur ne shpi se i esht merzit edhe vet jeta vet jeta

refreni : cabals

per nje lot per nje lot
kam jetuar sot
per ditet me te mira un jam ritur sot
kam nevoj per ty
mos vajto ti sot
per ditet me te mira
un jam ritur sot

per nje lot per nje lot
kam jetuar sot
per ditet me te mira un jam ritur sot
kam nevoj per ty
mos vajto ti sot
per ditet me te mira
un jam ritur sot

verse 2 : daja-do

nuk e di edhe vet
perse keshtu un po jetoj
nga krimet e mia
smund t'largoj ato i shtoj
e kam njer deshir te nxeht
qe t'jetoj sikur ti
por haroje
ate e kam vetem fantazi
ndoshta nje dit do te behem
nje prind shum i mir
qe ta ris edhe femijen ti me deshir
edhe nese dot arij ate
qe tash po e them
se di vall pran femijes tim a do te jem
se ashtu
ashtu sic po jetoj ashtu jetoj
se ta shtin plumbin mbrenda
dhe me von te harojn
por dije se aj bab ka lan nje femi
i cili prej i vogel mendon
te imitoj mafi
pra je ti pa bab
se din se ku e ka armikun
malli per hakmarje
i ka mbetur i pa fikur
armiku kec pa dije
e ai se din cfar ndodh
mendon cfar do t'ben
e pa gjum eshte lodh
mundohet ti flas
se nga kjo bot
se nga kjo bot jam i hekur
un me shpirt jetoj
se em trup jam i vdekur

refreni : cabals

per nje lot per nje lot
kam jetuar sot
per ditet me te mira un jam ritur sot kam nevoj per ty
mos vajto ti sot
per ditet me te mira
un jam ritur sot

per nje lot per nje lot
kam jetuar sot
per ditet me te mira un jam ritur sot
kam nevoj per ty
mos vajto ti sot
per ditet me te mira
un jam ritur sot

verse 3 : daja-do

femija rritet behet 20 vjecar
behet sikur dikush ka qen me par
dikush qe em par e thirshin DON
emer te cilin asnjeher se haron
dhe mendon se si te tjerve tu hakmeret
ata qe baben ja vran
jetojn dita dites dehen
jetojn gezojn me ate
qe cka kan bere me par
me vrasjen e babes
qe e njihte bota e ter
se kishte respekt per djal e per femer
pervecse ata te cilet
kishin deshir te behen me emer
me nje emer qe mendojn te arijn
ate qe kisha,i kisha te gjith
e skisha sen qe skisha
i persosur jo se nuk ka njeri pa gabim
dhe po me vjen shum keq
per ate femij qe kam len jetim
tash po e shkruaj kete leter
per ate femij qe kam
qe me von le te hakmeret
se n'ket bot me nuk jam..

refreni : cabals

per nje lot per nje lot
kam jetuar sot
per ditet me te mira un jam ritur sot
kam nevoj per ty
mos vajto ti sot
per ditet me te mira
un jam ritur sot

per nje lot per nje lot
kam jetuar sot
per ditet me te mira un jam ritur sot
kam nevoj per ty
mos vajto ti sot
per ditet me te mira
un jam ritur sot


Publikimi: 13/04/2013Më Shumë Këngë Nga Agon Nimani:


Komente mbi këtë këngëIce Boy - Vrasja
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Vrasja".
3. Video është e këngës "Vrasja", por nuk këndohet nga Ice Boy.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.