Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ida Nurçe

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  50
 • Vendlindja:
 • Maqellare (Diber) 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Shqipëri 
 • Mosha:
 • 29 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Virgjeresha ♍
BIOGRAFIA: Ida Nurçe është një autore këngësh e njohur. Ida Nurce lindur dhe rritur ne qytezen e Maqellares ne Diber. 2006-2010 - Ka studiuar ne Shkollen e Mesme Profesionale (Pedagogjike) "Nazmi Rushiti", Peshkopi. 2010-2013 - Ka studiuar Gazetari dhe Komunikim ne Universitetin "Luigj Gurakuqi" ne Shkoder. 2014 - Eshte shperngulur ne Tirane, ku edhe ka filluar pune si gazetare prane televizionit "Ora News". Ne 2014 ka qene edhe pjesemarrese ne Festivalin e 53 te kenges ne RTSH me teksti...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

1 🔥  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

Tags: Ida Nurçe, Ida Nurce

Komente 1