Idina Menzel

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  12
  • Emri i Vërtetë:
  • Idina Kim Menzel
  • Vendlindja:
  • New York 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Sh.B.A. 
  • Mosha:
  • 48 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Binjaket ♊
BIOGRAFIA: Idina Menzel është një këngëtare e huaj e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Idina Kim Menzel is an American actress and singer. Menzel rose to prominence when she originated the role of Maureen Johnson in the Broadway musical Rent, a performance for which she earned a Tony Award nomination in 1996. Menzel returned to the role in the musical's 2005 feature film adaptation. In 2004, Menzel won the Tony Award for Best Actress in a Musical for her performance as Elphaba in the original production of Wicked. Menzel returned t...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtareDuke u ngarkuar... Prisni ju lutem

Shiko më shumë


Artistë Të Ngjashëm:

Plumb

Shy'm

Floricienta

Teodora

Feride Hilal Akın

Gökçe Kırgız

Ela Rose

Rosario Montes

Brenda Asnicar

Ebru Destan


Tags: Idina Menzel

Krijo Një Kartolinë