Më mbaj mend (për 1 muaj)


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.8 / Votuan:  4
 • Vendlindja:
 • Belsh 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Shqipëri 
 • Mosha:
 • 25 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Binjaket ♊
BIOGRAFIA: Ildi është një këngëtar. Gjithcka nisi komplet si nje loje. Fillimisht ishte 1 nder krijuesit e labelit 'Get-Up'. Pas 3 vitesh filloi te organizonte muziken i vetem, pasi besimi ne vetvete e beri te kuptonte qe ai mund tja dilte. Kenga e pare eshte regjistruar ne 13 mars te 2007 ne nje studio prane qytezes ku eshte lindur. Me pas vijuan bashkepunime te ndryshme me talente te reja ne qytetin e Elbasanit, ku mund te permendim "Perjetsia", "Me Fal Ti", "Bye Bye", "Wanna Wan...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Leddie Malik

Genci Nelku

Return Aga's

Francezi

Kg Man

Emalio

Pandeli Frroku

Lenny

Gzai

Noldi

Tags: Ildi


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet