Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2
 • Vendlindja:
 • Korçë 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Shqipëri 
 • Mosha:
 • 50 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Virgjeresha ♍
BIOGRAFIA: Ilir Koro është një shkrimtar. Ka filluar të shkruaj që në moshën 8-vjeçe, ka marë disa cmime komëtare në konkurimrt midis shkollave. Është antar i Lidhjes së Shkrimtarëve dhe Artistëve të Shqipërisë që prej vitit 1988 si dhe antar i "Botës së Re" Korçë. Ka shkruar publicistikë pjesë teatrale "Magjia e Fjalës", libra me poezi: "Miku i Vetmisë", "Në kërkim të Njeriut", Novelë për fëmijë "Bëmat e Majmunit Llapacuk" etj. Ka punuar 18 vjet në Greqi si emigrant dhe aktualish është ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Poezi »Artistë Të Ngjashëm:

Agron Tufa

Lulzim Kalaj

Sajmir Hide

Arben Kurteshi

Islam Idrizi

Xhemajl Rudi

Fehmi Pireva

Hasan Qyqalla

Xheladin Hamza

Orhan Dauti


Tags: Ilir Koro

Ilir Koro në Kartolina:

Të Gjitha Kartolinat

Krijo Një Kartolinë


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet