Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Ilir Koro
  • Vendlindja:
  • Korçë 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Shqipëri 
  • Mosha:
  • 50 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 13 Shtator 1969
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♍ Virgjeresha
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Ilir Koro është shkrimtar. Ka filluar të shkruaj që në moshën 8-vjeçe, ka marë disa cmime komëtare në konkurimrt midis shkollave. Është antar i Lidhjes së Shkrimtarëve dhe Artistëve të Shqipërisë që prej vitit 1988 si dhe antar i "Botës së Re" Korçë. Ka shkruar publicistikë pjesë teatrale "Magjia e Fjalës", libra me poezi: "Miku i Vetmisë", "Në kërkim të Njeriut", Novelë për fëmijë "Bëmat e Majmunit Llapacuk" etj. Ka punuar 18 vjet në Greqi si emigrant dhe aktualish është specialist i ankesave pranë Bashkisë MALIQ, Korçë.

» Dërgo Korrigjime »

» Poezitë »

Komente

Asnjë Koment


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet