Ilir Rubovci
Ilir Rubovci

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}
Biografia

BIOGRAFIA: Ilir Rubovci është një këngëtar dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore moderne. Më datë 17 Tetor 2022, Flamur Plakiqi & Ilir Rubovci publikojnë videoklipin "A T'mungoj". Kënga është kompozuar nga Kushtrim Kelani (Kusha). Më datë 24 Nëntor 2022, Flamur Plakiqi & Ilir Rubovci publikojnë videoklipin "A Je Pendu?". Teksti është shkruar në bashkëpunim nga Deyzoh (Ronaldo Shtylla) & Saia, teksa për arranzhimin e këngës u kujdes Sardi Mneri. Videoklipi u prodhua nga kompania AMIA Studio. Më datë 17 Dhjetor 2022, Donjeta Morin...

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje
Komente 0