Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ilir Sallaku - Hall I Madh Qenka Dashnia Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  11

Nji marak te vjetër kom
është maraku im ne jetë
si nuk mujta me ta thon
peng ke qen e peng ke met
si nuk mujta me ta thon
peng ke qen e peng ke met

U bë koh qe sjena pa
dhe pse ka kalu nji jetë
lulet e rinis jan tha
ti e freskët prap ke mbet
O prap ke mbet

REF:
Hall I madh qenka dashnia
se është hall e përmbi hall
me mu kthy dhe njëher rinia
shpirtin tem veç ty ta fal
me mu kthy dhe njëher rinia
shpirtin tem veç ty ta fal

Sa kan ardh dhe sa kan shku
I din vetëm shpirti im
Por ty kurr stë kam harru
Se ke ngel maraku im
Por ty kurr stë kam harru
Se ke ngel maraku im

Për dashnin të parët tanë
Një fjal ari kan pas than
Kush I hyn detit me kamb
E ka zor me dal matan
O me dal matan

REF: 2x
Hall I madh qenka dashnia
se është hall e përmbi hall
me mu kthy dhe njëher rinia
shpirtin tem veç ty ta fal
me mu kthy dhe njëher rinia
shpirtin tem veç ty ta fal


Ky tekst u dërgua nga stafiIlir Sallaku
Publikimi: 05/10/2018
Muzika: Edi Balili
Teksti: Jorgo Papingji
Orkestrimi: Edi Balili


Ilir Sallaku - Hall I Madh Qenka Dashnia
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Hall I Madh Qenka Dashnia".
3. Video është e këngës "Hall I Madh Qenka Dashnia", por nuk këndohet nga Ilir Sallaku.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Ilir Sallaku:


Komente 0