A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Ilir Shaqiri

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  274
  • Vendlindja:
  • Burojë (Drenicë) 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Kosovë 
  • Mosha:
  • 58 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Shigjetari ♐
BIOGRAFIA: Ilir Shaqiri është një këngëtar dhe autor këngësh shumë i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop dhe popullore folklorike. Shkollën fillore e kreu në Turiqec, atë të mesme në Prizren. Studimet e larta për Gjuhë dhe Letërsi Shqipe në Prizren dhe Prishtinë. Është magjistruar në degën e Letërsisë me temën “Estetika dhe semiotika”. Ka krijuar mbi 600 këngë në muzikën tonë të lehtë, popullore dhe për fëmijë. Krijues i muzikës në 17 filma dokumentarë. Krijues i muzikës për shfaqjet “Zeka i Zi” dhe “Fizikanët”, në Teatrin Kombëtar. Ka botuar 34 albume muzikore dhe 4 video-a...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Profili

Facebook

Shto profile

zyrtare

Artist I Merituar (2012)

Prane Diellit (2009)

E Di Nje Kenge Per Ty (2007)

Lugina E Dashurisë (2005)

Dridhe Shkup E Shkodër (2004)

Kujdes Lirine (2003)

Ringjalle (2003)

Bota E Rinise (2002)

Këngët E Përndritjes (2001)

Garda E Kosoves (2000)


» Dërgo Një Këngë »

Pavaresia (Erdhi Dita E Pavarsis)
Azem Galica
Priti Skenderbeun
Oj Kosov, Oj Nëna Ime
Moj Evrop
Moj E Rritur Ne Kosovë
Maria
S'bahet Darsëm Pa Flamur
Tivari Në Gjamë
Fjalët E Qiririt

Autor i këngëve

Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko Më Shumë

Përkthime (11)


Artistë Të Ngjashëm:

Naim Krasniqi

Ramadan Krasniqi (Dani)

Xeni (Shkelzen Jetishi)

Mahmut Ferati

Florian Beqiri

Nexhat Osmani

Big Basta

Kastro Zizo

Pirro Çako

Stine


Tags: Ilir Shaqiri

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019