Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ilir Shaqiri - Dashuria Qiellin Ka Çati Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1Një natë vonë më fole më pyete si fëmijë
Vallë dashuri' a dielli ka më shumë ngrohtësi?
Kot prisje përgjegje më shikoje në sy
Se qielli i kësaj nate sonte ishe ti.
Sa herë këtu të kam pritur
Te kjo streh' e vjetër lageshim të dy
Agun e mëngjesit sa herë prisnim ngjitur
Vetëm dashuria qiellin ka cati .
Një natë vonë të fola të pyeta si fëmijë
Vallë, syri yt a qielli ka më kaltërsi?
Dhe sprisja përgjigje të shikoja në sy
Se yjet e kësaj nate ishim unë e ti.
Sa herë e sa herë këtu të kam pritur
Te kjo strehë e vjetër lageshim të dy
Agun e mëngjesit sa herë prisnim ngjitur
Vetëm dashuria qiellin ka cati .
Prapë po të pres tek vendi që ne e dimë
E ndoshta shi sonte këtu nuk do na bjerë
Nëse s'do të vish, do të gjej në ëndërr
Do t'lagem e t'lagem ,t'lahem n'lot i tërë.


Ilir Shaqiri - Dashuria Qiellin Ka Çati
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Dashuria Qiellin Ka Çati".
3. Video është e këngës "Dashuria Qiellin Ka Çati", por nuk këndohet nga Ilir Shaqiri.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Ilir Shaqiri:


Komente 0