Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ilir Shaqiri - Zemra E Kumanovës Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  29

Një vargmal plot me vllazën Adem legjendari,si rufe prej Kumanove vjen Ismet Jashari vjen Ismet Jashari
Tokë e mbushur zjarr e plumba në troje të DARDANIS prapa shokët e idealit djem të zgjedhur të Arbëris,djem të zgjedhur të Arbëris
(Hoooooooooooj)
Po vij moj nan loke gdhendur ne çelik shekujt shkojn e vijnë unë sdo të luj qerpik.

Refren
Ti që theve mur e gurët e kufinit ti je vet kalaja kulla e bashkimit cdo vere do të sjellin lulkuqe të kosovës oo Ismet Jashari zemra e Kumanovës

Pesë goca si rreze dielli kur vijnë prej mërgimi,pes lulëkuqe të gjakut njoma mbi varr të këtij trimi,mbi varr të këtij trimi.
Lot as shi nuk ka mbi lule jo moj Marigona dhe atdhe bab i thërasin të ritesh si shqiponja të ritesh si shqiponja.
(Hooooooooooooj)
Mbahu moj nanë loke ballin dert me halle kthehem i pavdekshëm atje në Orizare

Refren
Ti që theve mur e gurët e kufinit ti je vet kalaja kulla e bashkimit
Cdo vere do te sjellin lulkuqe të kosovës oo Ismet Jashari zemra e Kumanovës


Ky tekst u dërgua nga  donna

Ilir Shaqiri - Zemra E Kumanovës
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Zemra E Kumanovës".
3. Video është e këngës "Zemra E Kumanovës", por nuk këndohet nga Ilir Shaqiri.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Ilir Shaqiri:


Komente 3