Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ilir Shaqiri - Këtu Kam Folenë Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Janë dy gur qe i run kalaja
qe kan fole me Skenderben
dallendyshja dhe shiqiponja
aty kanë për jetë folenë

Shpendi i pare lakmon pranveren
Tjetri diell fortunë njesoj
Une jam rrit me ta përhëra
Pa kosoven smund t’jetoj,s’mund t’jetoj

Ti mund tjesh puntor me flatra
Mund tfitosh margaritar
Nje dore t’ngroht ty ta don votra
Nese don t’jesh Shqiptarrrrrr

Pa kosovë eshrat s’me treten
Edhe n’varr do thrras ku je
Se veq qyqet kendojn vetem
Se veq korbat skan atdhe

Gurt po plaken por nuk ndryshken
Skenderbeut rroje i rrin
Si shqiponja e dallendyshet
Lum kush ka mbi gure shtepin

Sa ofshamen po e pin toka
E prap gurt ne vend kan mbet
Djemt e ri po i pin evropa
se kur kthehen sdin as vet, sdin as vet

Ti mund t’jesh puntor me flatra
Mund t’fitosh margaritar
Nje ndore tgroht ty ta don votra
Nese don te jesh shqiptar

Pa kosov eshnat sme treten
Edhe nvarr do thrras ku je
Se veq qyqet kendojn vetem
Se veq korbat skan atdhe

Ngji t’shqiponjes kem folen
Ngji t’shqiponjes kem folen

Ky tekst u dërgua nga veqkshtuPublikimi: 21/12/1992


Më Shumë Këngë Nga Ilir Shaqiri:


Komente 0


Ilir Shaqiri - Këtu Kam Folenë
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Këtu Kam Folenë".
3. Video është e këngës "Këtu Kam Folenë", por nuk këndohet nga Ilir Shaqiri.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.