TEKSTESHQIP

Ilir Shaqiri
Maria
Lyrics

Nje dite takova une nje vajze
te gjithe e therrisnin o Maria
se ç'gjuhe fliste nuk e dija
nuk di nga i dinte kenget e mia Maria
nuk di nga i dinte kenget e mia Maria

Sa her kalonte malin
kalonte dhe nje lume
ajo mesonte dhe nje fjale
mesonte nje fjale shqip me shume Maria

Sa her kalonte malin
kalonte dhe nje lume
ajo mesonte dhe nje fjale
mesonte nje fjale shqip me shume Maria

Sa her buzeqeshte ajo dukej
Sa her buzeqeshte ajo dukej si Kosova

Sa her kalonte malin
kalonte dhe nje lume
ajo mesonte dhe nje fjale
mesonte nje fjale shqip me shume Maria

Sa her kalonte malin
kalonte dhe nje lume
ajo mesonte dhe nje fjale
mesonte nje fjale shqip me shume Maria

DËRGOI:
INFO
Shumë po e prisnin dhe më në fund pritja mbaroi, sepse ky produkt muzikor lansohet tek fansat i përpunuar me shije edhe me anë të një videoklipi muzikor, i cili u publikua me datë 22 Shtator 2013.