Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ilire Marevci

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  30
  • Vendlindja:
  • Ferizaj 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Kosovë 
  • Mosha:
  • 36 Vjeç
BIOGRAFIA: Ilire Marevci është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore moderne dhe popullore vajtuese. Ilire Marevci ka lindur dhe jeton ne Ferizaj. Ajo filloi te merrej me muzike ne moshen 9 vjeqare ku ishte e inkuadruar ne Ansamblin e kengeve Kastriotet ne Ferizaj. Ajo ka realizuar 3 Albume me kenge Popullore dhe nje videoklip dhe shume pjesmarrje neper Festivale, Koncerte dhe ne Televizione Publike. Statusi Saj eshte e Martuar. Ajo jeton ne Ferizaj ka Burrin dhe dy Femije. Ne kete vit pritet te sjelle nje videoklip dhe nje Album te ri me Plot g...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Teuta Blaka

Besa Morina

Bubulina Krasniqi

Mimoza Shkodra

Behare Shala

Zanfina

Teuta Kurti

Gresa Behluli

Drenusha Latifi

Edita Sopjani

Tags: Ilire Marevci


Komente mbi këtë artist