A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Ilire Zajmi

Choose star rating

Rating:  3.8 / Votes cast:  6
  • Origin:
  • Prizren 
  • Residence:
  • Kosovë 
  • Age:
  • 48
BIOGRAFIA: Ilire Zajmi is a writer. Ilire Zajmi është gazetare e shkrimtare. Ka studiuar drejtësinë. Magjistre e shkencave të gazetarisë e komunikimit masiv. Aktualisht punon në Radio televizionin publik të Kosovës ( RTK). Jeton në Prishtinë. Autore e përmbledhjeve me poezi: “Këmbanat e mëngjesit”-Prishtinë (1991), “Baladë e bardhë “ – Prishtinë (2000), “Amnesia” në gjuhën angleze, shtëpia botuese Corpos Editora, Portugali (2011), ‘Ëndërr e huaj” në formatin e-book Filo...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Official

Webiste

Add Official

Social AccountsRelated Artists:

Lindita Prenga

Valentina Llapri

Amijet Vinca

Albana Subashi

Eva Kacanja

Ganimete Jashari

Vjollca Pasku

Mersina Makollari

Gresa Rudaku

Drilona Tahiri


Tags: Ilire Zajmi

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019