Më mbaj mend (për 1 muaj)

Iliret & Ganja - Mora Testin (Feat. Mihrije Braha)  Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.6 / Votuan:  7

Mihrije Braha:
Mora testin’, o me mbush uje, o me mbush uje ooo,
O njaj kruee, fort ish turbullue, o ish turbullue ooo,

Shemi:
Hasan Aga, te kroni kish qillue, o kish qillue ooo,
Se ka dal, oh me bisedue, o me bisedue ooo.

Mihrije Braha:
Se te shpija, fort un’ jam vonue, o jam vonue ooo,
Baba mue, oh më ka qortue, oh më ka qortue ooo,

Shemi:
Ku je bijoo, oh qi m’je vonue, oh qi m’je vonue ooo,
Shtat’ sahat, testin’ me mbush uje, s’po muj me besue ooo.

Mihrije Braha:
Ah bre bab’ diçka me t’kallxue, o me t’kallxue ooo,
Hasan Aga, merak asht’ ba në mue, po don me m’fejue ooo,

Shemi:
Përhajr qoft, kështu koka shkrue, o koka shkrue ooo,
Hasan Agës, haberin me ja çue, o me ja çue ooo.


Ky tekst u dërgua nga Selami   LRamadaniIlirët
Featuring: Mihrije Braha
Publikimi: 01/12/1994


Iliret & Ganja - Mora Testin
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Mora Testin".
3. Video është e këngës "Mora Testin", por nuk këndohet nga Iliret & Ganja.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Ilirët:


Komente 0