A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Ilirët & Ganja - Heroi


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

11/07/2014

2014-07-11T20:26:04

Më Shumë Nga

Ganimete Abazi (Ganja)Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Heroi" kënduar nga Ilirët & Ganja.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Ilirët & Ganja i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Lloch - Heroi

Për golf 2-shin,
skom qa foli flet prezenca.
Munësh me bajt: dru,
gllet edhe speca.
Ja dhezi rrotat,
kur nuk m'dhez shkrepsa.
Kerr,traktor,kombaj,
golf2-sh zeza.

Fabrika o pishman,
që e ka maru.
Serijat tjera,
ka ndodh kan bankrotu.
Motorrin hekër,
ku do munet met qu.
Kurr nuk thot u lodha,
kurr nuk bon o kuku.

Ref X2:
Lirisht thirrëm gollf2-shMania...
Kerr guri ,made in Gjermania...
Edhe nëse ki Bugati,porrshe me 3 ija.
Pa golf 2-sh,nuk bon me t`met shpia.

Kush ka golf 2-sh,
i lumi ai për veti.
Pjest ja gjen n'market,
n'trafik te Sadeti.
Kerr ekonomik,
sun ja gjen t'shoqin n'gjeti.
Me 5 euro naft i bon,
20 gjiro ka qyteti.

Gollf2-shi dhez n'qels,
mos me dhez e shtyn.
N'lloch nuk t'len:
N'bor,frym edhe brym.
Mos me pas naft,
hec me kerozin.
Qa o me ransi punën ta kryn...
o vlla...

Ref. X2:
Lirisht thirrëm gollf2-shMania...
Kerr guri ,made in Gjermania...
Edhe nëse ki Bugati,porrshe me 3 ija.
Pa golf 2-sh,nuk bon me t`met shpia

"Nenn mich Golfzwei-omania,
Ein Auto aus Stein, gemacht in Allemania.
Scheiss auf dein Bugati und Ferrari mann.
Ohne Golfzwei soll dein Haus nicht sein."

Ke pi shum sun po vozit, qaty e len.
Kerkush s'ta prek apet qaty e gjen.
U myta tu shëtit,prej Tokyo-s n'Prizeren.
Skom qa shtoj,"the Best of volkswagen"

Edona Llalloshi - Heroi

Kush me tha se agimi eshte i vdekur
Kush me tha se nuk ndihet pushka e tij
Ne çdo zemer shqiptari ai ka mbetur
Ne çdo kenge do ta gjeni perseri

A i lexoni vargjet e agimit
Qe ia thurren lavdine Kosoves nane
A e shihni rasen e Koshares
Sikur mburet me plumbat qe i mban

Ref...x2
Ai ka mbetur gjithmone
Si flamur qe valon
Zeri i tij sot Kosoves i therret

Ta gezojme kete liri
Kurre s'do te kete me kufi
Ishin fjalet qe mbeten amanet

Kush me tha se agimi eshte i vdekur
Kush me tha se nuk ndihet pushka e tij
Ne çdo zemer shqiptari ai ka mbetur
Ne çdo kenge do ta gjeni perseri

A i lexoni vargjet e agimit
Qe ia thurren lavdine Kosoves nane
A e shihni rasen e Koshares
Sikur mburet me plumbat qe i mban

Ref...x2
Ai ka mbetur gjithmone
Si flamur qe valon
Zeri i tij sot Kosoves i therret

Ta gezojme kete liri
Kurre s'do te kete me kufi
Ishin fjalet qe mbeten amanet
Më Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019