Më mbaj mend (për 1 muaj)


Iliret - Me Ty Jam Rrit
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Me Ty Jam Rrit".
3. Video është e këngës "Me Ty Jam Rrit", por nuk këndohet nga Iliret.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Iliret - Me Ty Jam Rrit  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Këngë e albumit:

"Moj Kosove"

Komente

Asnjë Koment

10/08/2012

2012-08-10T19:39:03+00:00Me ty jam rritë, me ty loza si fëmij,
Me ty jam rritë, me ty lindi nji dashuri,
E para dhe fundit, per mua ishe dhe mbete ti,
E para dhe fundit, pas teji ti dhe vetem ti.

Po të isha zog, larg mbi qiell të fluturoj,
Mbi pullazin tend, mbi supet tua të ateroj,
E para dhe fundit, per mua ishe dhe mbete ti,
E para dhe fundit, pas teji ti dhe vetem ti.

Kush qe fajtorë, kush qe shkaktarë,
Kush na denoj të jetojm të ndarë,
Ti në veri, un n periferi,
Ti në parajsë, unë në ferrin e zi.

Fantazi, larg je ti, Si valë magjepse
Me merr ne gji, Fantazi, larg je ti……


Ky tekst u dërgua nga DemaK
Më Shumë Këngë Nga Ilirët:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë