Më mbaj mend (për 1 muaj)


Iliret - Hesht
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Hesht".
3. Video është e këngës "Hesht", por nuk këndohet nga Iliret.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Iliret - Hesht  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Këngë e albumit:

"Moj Kosove"

Komente

Asnjë Koment

03/02/2009

2009-02-03T10:43:20+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Hesht" kënduar nga Iliret.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Iliret i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Migena - Hesht

Hesht gjithcka,
zera qeshur s'po degjoj
pluhur ne harres shikoj
erresira me trishton
shkrime n'mur ,ditet e kujtimeve
trupi po me dridhet
n'vendin e premtimeve

Ref. x2:
Qaj qaj se zemra m'plas
shpirti don me dal diku larg
me vajtu askush mos me nigju

Prind do t'jem
endrrat tona ne besum
asgje n'bot ne s'na ndan
sikur edhe dielli t'qajn
e veshtir ralitetin ta besoj
pse fjala ngeli vetem fjal
dashurin kush na mallkoj

Ref. x2:
Qaj qaj se zemra m'plas
shpirti don me dal diku larg
me vajtu askush mos me nigju

Yjet E Panjohur - Hesht

Ndoshta ti se di e nuk e beson se tani nje shpirt pa ty dot s'jeton
S'mundem te harroj edhe pse e di qe prane teje sot dikush tjeter ri.

Hesht e asnje fjale mos thuaj,Hesht mos e bej te vuaj
Hesht e shtrengoje pas vetes ec me te ne rruget e jetes.
Qesh sa here te thot "Te Dua", Qesh sic beje me mua,
Qesh sepse s'ka rendesi sa u deshem un e ti!

Po tani nuk e di ku ndodhesh e ku je e ca po ben por e di qe vendin tim dikush tjeter e ka zen.
Dhe asnjeher se mendoja se me ne do ndodhte kshu, E tani per dike tjeter buzeqeshin syt e tu.Tani s'jam asgje tjeter vec nje pjese e jetes tende qe papritur ndonjeher ndoshta te kalon ne mendje,
e ateher si pa kuptuar ti papritur psheretin dhe kjo esht menyra e vetme per te larguar nje kujtim.
Ti nuk e degjon nje zemer qe renkon e nuk mund ta dish sa shume me mungon.
Por per ne esht vone se une e di Ai esht shpirti yt ti je jeta e tij.

Hesht e asnje fjale mos thuaj,Hesht mos e bej te vuaj
Hesht e shtrengoje pas vetes ec me te ne rruget e jetes.
Qesh sa here te thot "Te Dua", Qesh sic beje me mua,
Qesh sepse s'ka rendesi sa u deshem un e ti!

Me kujtohet kur me thoje je cdo dite nje casti i jetes,
pak nga pak ze vend brenda ne nje pjese te zemres
atje ku jane kujtimet e gjith diteve te shkuara
buzeqeshjet e loteve te dashurive te harruara
E un qendroj i fshehur ne nje cep te zemres tende
e ti vjen e me takon sa here kujtimet sjell ne mendje .
Si sot ashtu dhe neser gjithmon aty do t'vij por ti do t'me harrosh se prane teje esht ai.

Hesht e asnje fjale mos thuaj,Hesht mos e bej te vuaj
Hesht e shtrengoje pas vetes ec me te ne rruget e jetes.
Qesh sa here te thot "Te Dua", Qesh sic beje me mua,
Qesh sepse s'ka rendesi sa u deshem un e ti!

Hesht,mos trego asgje per ne ... Qesh,ashtu sic beje ateher me mua...

Nora Muqaj - Hesht

Vonë është,
që përsëri, t'ja fillojmë
një dhembje më tepër
vetes t'ja lejoj
Ti nuk i meriton, këta lot,
që pikojnë
Dhe asgjë për çka unë luftoj
çdo gjë më erdhi që ta them,
Dhe shpresat e vdekura kur me gënjeje se vdes ,
quditem se si nuk po e ndjen
rrëfimin që, po me vjen,
A qel vera mbi ne,
Përherë e më shumë e kuptoj se ç'ndjej pë ty,
Përherë e më shumë e shoh se humbemi të dy,
Ref:3X
Hesht s'dua të dëgjoj, më mjafton dhembja ime,
dhe të di sa me deshte,
Hesht tjetër unë s'kërkoj,
Më mjafton bota ime të paktën aq sa më le,
Hesht s'dua të dëgjoj, më mjafton dhembja ime,
dhe të di sa me deshte,
Hesht tjetër unë s'kërkoj,
Më mjafton bota ime të paktën aq sa më le,
Hesht s'dua të dëgjoj, më mjafton dhembja ime,
dhe të di sa me deshte,
Hesht tjetër unë s'kërkoj,
Më mjafton bota ime të paktën aq sa më le.
Më Shumë Këngë Nga Ilirët:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë