Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Iliret - Ne Gurbet
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ne Gurbet".
3. Video është e këngës "Ne Gurbet", por nuk këndohet nga Iliret.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Iliret - Ne Gurbet  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Këngë e albumit:

"Moj Kosove"

Komente

Asnjë Koment

20/06/2012

2012-06-20T14:41:49+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Ne Gurbet" kënduar nga Iliret.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Afrim Muciqi. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

Sikur tkisha pas me afer
me ty isha kan gjdo dit
por ti shkove ne gyrbet o shpirt
por ti shkove ne gyrbet o shpirt

ref.:
Nese don me nejt
me nejt me mu
pse nuk vjen ktu me jetu
fjalt e kota nuk i du
zemren du me ma sheru (2x)

Zemra jem ngyrbet nuk vi
ti e din qka te kam than
bab e nan vet nuk muj mej lan
bab e nan vet nuk muj mej lan

ref.:
Nese don me nejt
me nejt me mu
pse nuk vjen ktu me jetu
fjalt e kota nuk i du
zemren du me ma sheru (2x)Më Shumë Këngë Nga Ilirët:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë