A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Iliriana Carcani

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.5 / Votuan:  15
BIOGRAFIA: Iliriana Carcani është një këngëtare. Në Dhjetor 1971, Iliriana Carcani merr pjesë në Festivali i 10-të në RTSH me këngën "Bardhesi". Në Dhjetor 1972, Iliriana Carcani merr pjesë në Festivali i 11-të në RTSH me këngët "Syte E Nje Vajze" dhe "Një Degë E Gjelbër"....

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Ola Bakalli

Alba Loxha

Monika

Albana Kastrati

Dorina

Jela

Nida

Vally

Ada Hoxha

Diola


Tags: Iliriana Carcani, Ilira Carçani, Iliriana Carçani, Ilira Carcani

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019