TEKSTESHQIP

Iliriana
Mashup 2020 N'diez
Lyrics

(Genta Ismajli - Kthehu)

Me ke thirrë, të kam ardhur
Bashkë mengjeset na kanë zbardhur
Je larguar për një fjalë
Me le dhimbje, me le mall

A u bashkuam për tu ndarë
A m'ke puthur për t'më vrarë

Kthehu sërish tek une
Të fal një natë pa gjumë
Se të dua shumë
Kthehu serish tek unë
Mos thuj se ky është fund
Se të dua shumë

A u bashkuam për tu ndarë
A m'ke puthur për t'më vrarë

(Irkenc Hyka ft. Dani - Nje Lamtumire)

Per ty do pi, per ty do qaj
per ty do vdes edhe pse skam faj
se me ty larg,un e di jetoj shume pak
Nje lamtumir, nje perqafim,
asgje me teper s'doja shpirti im
se me ty larg un e di jetoj shume pak

(Genta Ismajli - Pranoje)

Le ta di bota se jame e jotja
ta di se me dashuron
puthjet e nxehta tek ti i gjeta
me afsh i pervelon

Le ta di bota se jame e jotja
ta di se me dashuron
puthjet e nxehta tek ti i gjeta
me afsh i pervelon

Me shikon nje here ne sy
dhe tregome a jame per ty
nuk ke nevoj qe ta mundosh veten
ma jep nje puthje ti
asgje ne jete s'me ben me te lumtur
se sa kur jemi bashke

Le ta di bota se jame e jotja
ta di se me dashuron
puthjet e nxehta tek ti i gjeta
me afsh i pervelon

Le ta di bota se jame e jotja
ta di se me dashuron
puthjet e nxehta tek ti i gjeta
me afsh i pervelon
INFO
Këngën e orkestroi Bini Diez.