A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  14
  • Origin:
  • Ferizaj 
  • Age:
  • 33
  • Zodiac sign:
  • Virgjeresha ♍
BIOGRAFIA: Bini Nebihu is a very famous songwriter. Shkumbin Nebihu i lindur në Ferizaj, përfundoi shkollën e mesme dhe të ulët të muzikës në Ferizaj, në shkollën "Çesk Zadeja". Kerrierën e muzikës live e filloi në vitin 2003 kur ishte instrumentalist i grupit të njohur "Xhevahirët" nga Prishtina dhe ne vitin 2007 fillon bashkpunimin me këngëtarin e njohur Labinot Tahiri ku tash është edhe instrumatalisti kryesor i tij, ku njëkohësisht filloi të merret edhe me kompozim në studio ku fillimisht puno...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Facebook

Profile

Instagram

Account

SnapChat

Account

Add Official

Social Accounts

More Songs

Loading... Please wait
See MoreRelated Artists:

Enis Mullaj

Gojart Ferati

Arianit Palaj

Arsim Bunjaku

Adrian Hila

Florent Boshnjaku

Alqi Boshnjaku

Olti Curri

Palokë Kurti

Hajg Zaharjan


Tags: Bini Nebihu, Shkumbin Nebihu, Bini Studio, Bini Records, Bini Diez

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019