TEKSTESHQIP

Iliriana Sadriu
Kthehu Prap
Lyrics

E kërkoj fytyren tënde,
t'kem prane vetes mu si kur atëhere!
I kërkoj buzet e tua,
ti kem afër veç edhe njëhere!
I kerkoj unë sytë e shkruar,
t'më përzjellin si dikur nga pas!
E kërkoj dhe dorën tënde,
t'më ledhatoj pa ndalur ne çdo qast!

Ref. 4x:
Kthehu prapë në ëndrrat e mija!
Kthehu ti ashtu si dikur
Kthema prapë veç edhe njëherë
ti mua lumturinë,
s'do te le me kurrë.
INFO
Autor i orkestrimit është Agon Neziri.