Më mbaj mend (për 1 muaj)


Ilirjana Elshani & Graniti - Na U Qu Rrushja

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Na U Qu Rrushja".
3. Video është e këngës "Na U Qu Rrushja", por nuk këndohet nga Ilirjana Elshani & Graniti.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Ilirjana Elshani & Graniti - Na U Qu Rrushja  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

06/12/2019

2019-12-06T15:38:17+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Na U Qu Rrushja" kënduar nga Ilirjana Elshani & Graniti.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Ilirjana Elshani & Graniti i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Luljeta Krasniqi. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

Na u qu Rrushja me sabah e
Rroku siten o me bismilah e

Bismilah e mori o siten
Me dure te bardha haj haj ta kam ngjite

Me dure te bardha ta kam ngjite
Plot hall halle me bylyzyke

Plot hall halle me bylyzyke
Çka don djal o per dreke o me t'çite

A don pulen o me ty myte
A don petlla e fli te gryte

O nuk po i due jo pule as petulla
Veç t'i due haj haj sy e vetlla

Na u çu Rrushja ne sabah e
Shkoi te maxhja me bismilah e

Se te maxhja kur o ka shku e
Djali maxhen ja ka zapu e

He leshoja dades maxhen
Dada ta paft hajrin
E çuni i dades
O ta pafsha hajrin

E leshoje maxhen
E ka rrokun siten
Leshoje djalo siten
Dada ta çet piten

E çuni i dades
O ta pafsha riten

E leshoja njonen
I ka rroke te dyjat
Leshoji djal te dyjat
Keshtu s'e ka mahija

Çike e baces
Mos po te qerron flijaMë Shumë Këngë Nga Ilirjana Elshani (Lila):


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet