Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Ilirjan Zhupa

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.3 / Votuan:  15
BIOGRAFIA: Ilirjan Zhupa është një shkrimtar dhe autor këngësh i njohur. Ilirian Zhupa është dobësia ime. Ndër poetët. Sepse miqësia jonë e vjetër, qysh nga sallat e auditorëve, ku studiuam bashkë, nuk i hyn në punë kërkujt. Veçse nuk mund të fsheh preferencat e mia të kahershme, për sa i përket poezisë. Çapitnim poshtë një çadre, tek ktheheshim netëve nga Kafja e Madhe e Shkodrës për në fjetoret e ftohta studentore, dhe ai më thoshte poezitë e tij lirike më vjeshtët. Vjeshta e parë… Vjeshta e dytë… Vjeshta e tridhje...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Poezi »

Artistë Të Ngjashëm:

Daniel Gazulli

Leo Gjata

Dhimiter Nica

Imri Trena

Brahim Avdyli

Tahir Kolgjini

Skënder Rusi

Vaso Dushi

Musa Vyshka

Xhemë Karadaku

Tags: Ilirjana Zhupa


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet