A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Orëve Të Mbrëmjes

Këtu po bie mbrëmja, po ç’kohë është atje,
dy - tri rrugë më tutje, dy - tri sheshe më tej,
këtu po bie mbrëmja, po ç’kohë është atje?

Këtu po bie nata, po ç’kohë është atje,
dy - tri fjalë më tutje, dy - tri ëndrra më tej,
këtu po bie nata, po ç’kohë është atje?

këtu po bie heshtja, po ç’kohë është atje,
dy - tri jetë më tutje, dy - tri vdekje më tej,
këtu po bie heshtja, po ç’kohë është atje?

- poezi nga Ilirjan Zhupa


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019