Ilsi Ademi
Ilsi Ademi
Ilsi Ademi
  • Vendlindja:
  • Shkodër Shqipëri
  • Jeton dhe vepron në :
  • U.S.A. U.S.A.
  • Mosha:
  • 28 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 27 Tetor 1993
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♏ Akrepi
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Këndon kryesisht: klasike
Ilsi Ademi është këngëtar i njohur. Në vitin 2012, Ilsi Ademi merr pjesë në X Factor Albania 1.

Në Gusht 2016, Ilsi Ademi merr pjesë në Zambaku I Prizrenit 2016 me këngën "Lem Ta Puth Nishanin".

*2005-2011 Festivali Mbarëkombetar për Fëmijë

*2005-2011 Bilbilat e vegjël të Shkodrës Këndojnë

*2012-Student i kantos ne Liceun
Artistik "Prenkë Jakova" Shkodër

*2012-Fitues i çmimit të 1-rë (Kanto) për kategorinë e shkollave të mesme në Konkursin e Zërave Lirikë "Pjetër Gaci"

*2012 - Pjesëmarrës në X-Factor Albania Edicioni 1-rë (Finalist me grupin Classic Boys)

*2012-Student në Liceun Artistik "Jordan Misja" Tiranë

*2012 Pjesëmarrës në Kënga Magjike (Vendi i 10-të,Çmimi Best Group)
*2013-2018 Student i Kantos në Universitetin e Arteve

*2013 Pjesëmarrës në Kënga Magjike

*2015 Çmimi "Këngëtari i Vitit" i qytetit të Shkodrës organizuar nga Agjensia e Spektakleve "Buna 1"

*2016 Këngëtari më i mirë i "Ahengut Shkodran" në kategorinë e meshkujve

*2017 Pjesëmarrës ne Festivalin e Këngës ne Radio Televizionin Shqipëtar
*Prej 2 vitesh jeton ne Shtetet e Bashkuara te Amerikes. Ka marre pjese ne shume evente te komunitetit Shqipetar ne New York dhe jo vetem. Gjithashtu pjesemarres si kengetar ne Albanian Parade qe zhvillohet ne New York nga shoqata "Albanian Roots" ose Rrenjet Shqiptare.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Pjesëmarrja Në Festivale:


Komente 0