A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Lluni
 • Emri i Vërtetë:
 • Leart Zymeri
 • Vendlindja:
 • Prishtinë 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Kosovë 
 • Mosha:
 • 23 Vjeç
 • Ditëlindja:
 • 7 Qershor 1996
 • Shenja e Horoskopit:
 • ♊ Binjaket
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  95
Këndon kryesisht: hip-hop

Lluni është këngëtar i njohur. Emri i tij i vertete eshte Leart Zymeri dhe eshte rritur ne nje nga lagjet e Prishtines, ne lagjen Bregu Diellit. Lluni qe nga femijeria ka filluar te ndegjoj muzik te zhanrit HipHop OldSchool, i cilli i ka pasur disa Hip-Hop artist te preferuar qe i ka ndegjuar gjith jeten e tije, ata jane: Nas, 2pac, Jay-Z, Biggie etj.

Lluni qe nga mosha e re ka filluar te shkruaj tekste, ai karrieren e tij e filloi me daten 14 Maj 2017, ne kete date Lluni ka postuar Kengen e tije te pare nga Mixtape te cilin Lluni e ka quajtur BregMatic, kjo kenge ma pasur emrin e lagjes ku eshte rritur lluni: Bregu Deal It. Pastaj lluni i ka publikuar edhe kenget e tjera te Mixtape-it BregMatic te cilat jane: "Back", "Infinit", "Represent", dhe kenga e fundit e Mixtapit e titulluar si viti ne te cilin lluni ka lindur, "96".

Pas ketij mixtapi Lluni ka publikuar poashtu dhe 2 projekte te tjera te cilat quhen "Blaze" dhe "Retro" e me pas ka hyre ne Labelin P.I.N.T (Per Inati Njani Tjetrit) dhe ka marre pjese ne nje emision te quajtur "The Freestyle Show" ne Radio Prishtine.

Më datë 20 Shtator 2018, Lluni publikon videoklipin "King".

Më datë 4 Dhjetor 2018, Lluni publikon videoklipin "Original" dhe është kujdesur vetë për tekstin e këngës. Produksioni audio u realizua nga K-Master.

Më datë 16 Janar 2019, Lluni publikon videoklipin "Menime".

Më datë 16 Shkurt 2019, Lluni & Lyrical Son publikojnë videoklipin "JBMTQR". Teksti i këngës u shkrua nga Lluni & Lyrical Son, ndërsa orkestrimi u punua nga K-Master. Produksioni audio u realizua nga K-Master & Strike Beatz.

Ne nje interviste per emisionin SevenBizz, Lluni ka thene se aktualisht eshte duke punuar me albumin e ri i cili do publikohet gjate vitit 2019 dhe do te permbaje 8 kenge.

Më datë 13 Korrik 2019, Erno & Lluni publikojnë videoklipin "S'di Sa Her". Teksti i këngës u shkrua nga Erno & Lluni. Produksioni audio u realizua nga K-Master.

Më datë 18 Gusht 2019, Lluni publikon videoklipin "Rick Ross", në bashkëpunim me Lyrical Son & Mc Kreshën. Muzika e këngës u punua nga Erno, teksti u shkrua nga Lluni, Mc Kresha & Lyrical Son, ndërsa për orkestrimin u kujdes K-Master. Videoklipi u prodhua nga kompania Pinkmoon Creative.

Më datë 7 Tetor 2019, Lluni & Blleki publikojnë videoklipin "Termet". Teksti i këngës u shkrua nga Blleki & Lluni. Produksioni audio u realizua nga K-Master.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Anëtar i labelit

PINT

Instagrami

Zyrtar

Profili

Facebook

Kanali

Youtube

Profili

Facebook

Shto profile

të tjera
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019