Ilva Puci

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  9
BIOGRAFIA: Ilva Puci është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore folklorike dhe popullore dasmash. Më datë 23 Qershor 2016, Ilva Puci publikon videoklipin "Dasma Shqiptare". Më datë 29 Nëntor 2016, Jola & Ilva publikojnë videoklipin "Nuk Do Te Mallkoj". Më datë 14 Qershor 2017, Ilva Puci publikon videoklipin "Xhan Xhan". Muzika e këngës u punua nga Enis Mullaj. Më datë 9 Korrik 2018, Gentian Dervishi publikon videoklipin "Heshtja Vret", në bashkëpunim me Ilva Puci....

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Profili

Facebook

Shto profile

zyrtare
Artistë Të Ngjashëm:

Burbuqe Rada

Aferdita Elshani

Ema Bytyqi

Entela Ilirjani

Sevi

Zyle Krasniqi

Suzana Qatipi

Arta Grajqevci

Jorida Zaimaj

Irma Gurakuqi


Tags: Ilva Puci, Ilva

Krijo Një Kartolinë