A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.6 / Votuan:  37
  • Vendlindja:
  • Martigues 
  • Mosha:
  • 40 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Dashi ♈
BIOGRAFIA: Imany është një këngëtare e huaj shumë e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop dhe R&B. Nadia Mladjao, better known by her stage name Imany, is a French Afro-soul singer. Her stage name, Imany (Imani) means faith in Swahili. Her debut album, The Shape of a Broken Heart, which was released in 2011, reached Platinum status in France, Greece and triple Platinum in Poland. She was born in Martigues near Marseille, in a family from the Comoros Islands in 1979. As a youth, she was an athlete, doing high jump. She became a model for the ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Ayo

Sia

Anahi

Pink

Lara Fabian

Ciara

Lady Gaga

Hadise

Christina Aguilera

Shakira


Tags: Imany

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019