Më mbaj mend (për 1 muaj)


Tema: Poezi Për Trishtim

Stacioni I Kohës

I vonuar,
duke pritur,
lëvizin turmat e njerezve,
sa jam mërzitur,
unë pres në stacionin e kohës,
e koha ka ikur.

Në kohë pa kohë,
po e pres kthimin e kohës,
e pres qe ajo të kthehet,
ti kem pran,
njerëzit që i pata,
shumë kohë më parë.

Me thanë:
koha ka ikur,
ik,
kot je duke pritur.

Sa të çmendur që jeni,
rahat më lini,
po pres në stacionin e kohës,
e di se koha do të kthehet,
përsëri do të filloj java me ditën e hënë,
përsëri do të filloj viti me muajin janar,
dhe përsëri stinët do të sillen në rrotacion.

Më thane:
koha gjithmonë do të jetë e njejtë,
përsëri do të filloj java me ditën e hënë,
përsëri do të filloj viti me muajin janar,
dhe përsëri stinët do të sillen në rrotacion.

Por, ty koha të ka ikur,
ik nga stacioni i kohës,
ik,
kot je duke pritur.

- poezi nga Imer Raçi


- Poezia u dërgua nga Imi123 -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  57

Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet