Më mbaj mend (për 1 muaj)


Tema: Poezi Për Shoqërinë

O Mik, Ik

Të pata mik
Të lutem ik
ishe miku im dikur
nga sot për mua je gur.

Ik,
stë kam mik,
të lumtë,
miqësisë i dhe një shpërblim
ai është zhgënjim.
thua se të erdhi rastësi,
edhe pse e din që e di,
për mua nuk është befasi,
por ishte nga ti një vazhdimsi.

- poezi nga Imer Raçi


- Poezia u dërgua nga Imi123 -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  61

Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet