Më mbaj mend (për 1 muaj)


Tema: Poezi Për Trishtim

A U Varros Qyteti Im?

Jetoj në një qytet, ku dielli dhe pse lind e perendon,
Ai nuk e prek tokën, jo pse s'rrezon
"Rrokaqiej" nuk ka,
por diellin e kanë vra

Jetoj po në këtë qytet, ku cicërima t'zogjve nuk ka
Si duket sirenat' e veturave i kanë 'vra"

Jetoj po në këtë qytet ku gjen gjithçka përveç, qytetrim
Dhe atë e vran në vendin tim

Jetoj në qytetin tim ku hapsira të gjelbërta mungojnë,
I vran dhe ato, se egër po ndërtojnë

- poezi nga Imer Raçi


- U dërgua nga Imi123 -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Komente mbi këtë krijim