Më mbaj mend (për 1 muaj)

Immortel - Ajo Me Ben Te Qmendem  (Feat. 2po2)  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1 / Votuan:  1

Këngë e albumit:

"Propagandë Totale"

Komente

Asnjë Koment

Featuring

2po2

01/12/2004

2004-11-30T23:00:00+00:00Ajo me ben te qmendem spe di qa osht gezimi
ku m´humbi durimi s´am ai trimi as ai azgini
mi qerroj te dy syt me dashuri
si plumbi i rend me futi ne vetmi
qik ne ty me zuri mallkimi
s´jam ai trimi as ai azgini

[verse 1]
S´mbet asgje tjeter perveq dorezimit t´trimit
shkatrrimit perfundimit argetimit dhe fillimit
t´kujtimev qe kur me hasin me perplasin
me bertasin me plasin thelle ne shpirt me vrasin
eshte mision i pamundshem o njeri
mos u be si femij i dehur me **%%@
me thojn po une se lshoj at bukuri
mos um thuj qe ske ni per to t´vras me allti
ajo vajze eshte engjulli i jetes sime
m´sjell gezime hidherime m´fut keq ne mendime
me ben te qmendem te qaj me t´vertet
s´dua jete perveq me vdek sherri i ndarjes se shkret
pse mua kjo me ndodhi vet me veti foli
para pasqyres dridhem e s´me ndalet hovi
mendova se mangupat s´dashurohen kurr
kam gabuar krenaria ime po zhytet ne uje
tash ne qdo menyr veq dua ta kem 2-3 fjal t´ja them
se perndryshe kerkushi s´do te jem
se ajo per mua vlen ajo zberthen
nje magji qe me nevojitet si oksigjen

REF:

Ajo me ben te qmendem spe di qa osht gezimi
ku m´humbi durimi s´am ai trimi as ai azgini
mi qerroj te dy syt me dashuri
si plumbi i rend me futi ne vetmi
qik ne ty me zuri mallkimi
s´jam ai trimi as ai azgini

[verse 2]
Okey e pranoj isha i dashuruar i marruar
i hutuar nga krenaria i denuar
se at´her s´me ka konvenuar
se isha gangster i diciplinuar
e di nuk isha aspak romantik simpatik
se trandafili per mua ishte armik
fanatik tragjik besom ti oj qik
per ket pun e murren vesh edhe my click (2 highhh)
me thojn harro prej saj duhet mu hek
po mu prej saj um ndan veq vdekja e shkret
me te dua ti shijoj bukurit e planetit
ta bej te lumtur t´ja plotsoj deshiren vetit
se perndryshe vet do t´futem n´vorr
se dhe lotet e mij permbajn perqindje alkohol
a po t´doket boll ty kur te flas
te lutem qo koken mos um shti te bertas
te them te dua pom vjen vshtir
po shikoma ftyren do e kupton me mir
ahh dashuria s´o kushtojka lir
tash ama nje buzqeshje dhe te shkoj si martir

REF:

Ajo me ben te qmendem spe di qa osht gezimi
ku m´humbi durimi s´am ai trimi as ai azgini
mi qerroj te dy syt me dashuri
si plumbi i rend me futi ne vetmi
qik ne ty me zuri mallkimi
s´jam ai trimi as ai azgini


Ky tekst u dërgua nga Ditkaa Vetem Per Blerimin
Më Shumë Këngë Nga Immortel:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet