Më mbaj mend (për 1 muaj)


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.4 / Votuan:  9
BIOGRAFIA: Imri Trena është një shkrimtar i njohur. Me vetiniciativën e tij, në vitin 2001 themeloi Radiostacionin Regjional “Zëri i Arbërit”, medium ky tjejet i rëndësishëm për bashkatdhetarët tanë që jetojnë në Oslo e rrethinë. Është kryeredaktor i kësaj radioje, si dhe arsimtar i Shkollës Shqipe në Oslo, që nga viti 2000. Eshtë anëtar i Lidhjes së Shkrimtarëve të Kosovës dhe ka botuar këto vepra: “Buzëqeshja e tretur”, “Plagë në zemër”, „Shtegtimi i shqipeve”, “Prapa grilave”, “Kosova ime e mad...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Poezi »

Autorë Të Ngjashëm:

Dhimiter Nica

Kadrush Radogoshi

Brahim Avdyli

Alban Tartari

Asllan Qyqalla

Shkëlzen Zalli

Daniel Gazulli

Leo Gjata

Ilirjan Zhupa

Vaso Dushi

Tags: Imri Trena


Komente mbi këtë artist