Më mbaj mend (për 1 muaj)

Indrit Lelo

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  2 / Votuan:  4
  • Vendlindja:
  • Tiranë 
  • Mosha:
  • 34 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Virgjeresha ♍
BIOGRAFIA: Indrit Lelo është një këngëtar dhe autor këngësh i njohur. Mësimet e para i mori në vendin e lindjes, në shkollën Jordan Misja, ku krahas mësimit të përgjithshëm, merr dhe njohuritë e para të muzikës. Studioj 12 vite per piano ne shkollën Jordan Misja (1994-2006) ku ka patur dhe aktivitetet e para artistike.Ne vitin 2006 konkuron ne Akademin e Arteve Universitieti Arteve ne degen e kompozicionit ku mori vleresimet maksimale. 2006-2010 Studioi ne degen e kompozicionit ne klasen e profesor Aleksander Pecit...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Profili

Facebook

Faqja

Zyrtare

Instagrami

Zyrtar

Profili

Twitter

Profili

SoundCloud

Komente

Asnjë Koment    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Tags: Indrit Lelo

Komente 0