A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Live Video

Inis Neziri - Ishe Ti


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

01/09/2019

2019-09-01T00:00:00

Muzika:

Inis Neziri

Orkestrimi:

Marenglen Boja

Pjesëmarrëse në

Kënga Magjike 2019


Haaa... haaa... heeej...

A ishe ti, ishe ai që më premtoje qiellin,
E nga retë e zhduku diellin.
Si munde ma thuaj të më largoje pa fjalë,
Pasiguri në hapat tua, kokën mbrapa pse e mbanë?

Dukem e fortë, por vështirë të përballoj,
Vështirë të pranoj, një jetë të re të fillojë.

[Ref] Se ti ishe gjithçka, për mua gjithçka,
Humbe personin që për ty e jepte jetën,
E unë e humba veten.

[Ref] Se ti ishe gjithçka, për mua gjithçka,
Humbe personin që për ty e jepte jetën,
E unë e humba veten.

A kishim ne diçka që s'vdes?
E në shpirt si somnambul,
Prap verbër, këmbëzbathur.
Duke ëndërruar një përrallë ishim ne,
Ish si luftë por s'u dorëzuam
Sa kohë ishim në një qiell.

[Ref] Se ti ishe gjithçka, për mua gjithçka,
Humbe personin që për ty e jepte jetën,
E unë e humba veten... kisha harruar veten.

Gjithçka njoh janë veç në sy,
Sikur flas me dikë tjetër,
Jam shnderruat në ty.

[Ref] Se ti ishe gjithçka, për mua gjithçka,
Humbe personin që për ty e jepte jetën,
E unë e humba veten.

[Ref] Se ti ishe gjithçka, për mua gjithçka,
Humbe personin që për ty e jepte jetën,
E unë e humba veten.

Se ishe frymëmarrja, nuk na premtoi e ardhmja,
Të kisha krahët deri dje, pa i këput s'munde.

Haaa...

Kartolina (1)

U krijua nga 123 2019-10-13 18:15:39
Dukem e fortë
Por vështirë të përballoj
Vështirë të pranoj
Një jetë të re të filloj

Krijo Një Kartolinë

STORY


Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019