Më mbaj mend (për 1 muaj)

Inis Neziri - Shpirt I Lirë Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  15

Pse natës ju fik fryma,
E mekur mbet pa dritë,
Një urë pafund,
Që merr gjithë dashuritë.

Por koha s’ndal,
Kur shpirtin tënd kërkoi,
Do gjejë një udhë,
Tek ty të më dergojë.


Fluturim pa krahë,
Sa larg do shkosh,
A e di se ndihem bosh...
Shoh fotografitë,
Buzëqeshjen,dritë,
Mijëra ëngjëj, perënditë.

Refreni:
S’e harroj,
Çmendurisht pa fat,
Ti vallëzon,
Mbi re kete natë.
Do kujtoj,
Ikjen pa lamtumirë,
Dhe shikoj,
Shpirtin tend të lirë.

Nje flutur më afrohet,
Ky shpirt i vetëm s’rri,
Ne dorë e mbaj,
E mbush me dashuri.
Ndër lot,
I lutem të qëndroj,
Një çast në jetë,
Nuk mundem ta harroj.


Largomë terrin,
Më sill dritën,
Largomë dhimbjen,
Edhe frikën,
Ti më prit atje ku je,
Lutem dhe sot si dje.
Hapat t’i dëgjoj çdo ditë,
Siluetë me vjen si dritë,
Dua në krahë të të mbaj,
Si më parë.
Inis Neziri
Publikimi: 08/08/2020
Muzika: Inis Neziri


Inis Neziri - Shpirt I Lirë
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Shpirt I Lirë".
3. Video është e këngës "Shpirt I Lirë", por nuk këndohet nga Inis Neziri.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

24

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORYMë Shumë Këngë Nga Inis Neziri:


Komente 0