Më mbaj mend (për 1 muaj)

Inva Mula - Hej Ju Male Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.6 / Votuan:  14

O ju male
T'nalta dhe vigane
Shumë kujtime m'keni lanë
N'shekuj vuajtja m'ka ranue
Permbi truallin shqipetar
Porse djelli ka ague
Permbi ju ndriqon sot krenar

Trim mbi trima Gjergj o Kastrioti
Fuqi t'madhe qe mi dhanka Zoti
Se djeg flaka e se djeg baroti
Shpata e tij than malin, n'dysh e qan
Me ni trame ni ushtri perlane

Lavdo Gjergj o Skenderbe drangoi
Krahu yt o çdo dite perforcohet
Gjithe ku jane armiqt o i shfarose
Lavdi yt o brez mas brezi ju knofte
Gjithe ku jane armiqt o i shfarose
Lavdi yt o brez mas brezi ju knofteNuk kemi video për këtë këngë.


Inva Mula
Publikimi: 01/12/2012


Inva Mula - Hej Ju Male
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Hej Ju Male".
3. Video është e këngës "Hej Ju Male", por nuk këndohet nga Inva Mula.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Inva Mula:


Komente 0