TEKSTESHQIP

Irida Pojani, Dolinar Spahia & Sajmir Cami
Jo Nuk Kam Faj
Lyrics

gjysma nates ka kaluar
vec per ty duke menduar
kujtoj fjalet qe dilnin ngadale
nga buzet e ngrohta te tua...

hedh une doren
i shkujdesur
se mos prek tru[in e zhveshur
por ne dhome tashme
asgje nuk ka mbetur
vec aromes se tretur...

thell po shoh ne syte e tu
i kuptoj mos fol e di...
... pendimi ne to shpejt kaloj
dhe do therras sa kem fuqi..

jo nuk kam faj
se neteve shiu do te bjer ngadale
ti nga vetmia do fillosh duke qare
se ne kete jete dy momente nuk ngjajne

jo nuk kam faj hej
se njerzit harrojn se ato vet dashurojn
trishtimin e henes ato s`e kuptojn
degjohe ket kitar se cfare po te thote
s`desha njeri me shume se ty ne kete bote...
guitar...solo

DËRGOI: