A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Irkenc Hyka

Haram ➡ Verboten

 Shqip ➡  Gjermanisht
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Përkthe Një Këngë »

Më Shumë Përkthime »

Përktheu: Hxl


Haram

[REF.]
Dashnia haram, haram
Dashnia haram, haram
Dashnia haram, haram
Zemra e don, dhe kur gabon...

Veten time me nga ty s'e ndaj,
nen lekure akoma t'mbaj
A thu kam faj?
Yeah
Kur dike e don me shpirt me gjak,
pafund eshte shume pak,
hajt se shihemi prap
atje ku ti me le,
Se dikur me doje
sot as nuk me pyet si je
Ke harruar sa u prekem,
sa u deshem
A e din se?
Si nje anije e humbur ne det
sot pa ty jam,
se nuk te kam...

[REF. x2:]
Dashnia haram, haram
Dashnia haram, haram
Zemra e don, dhe kur gabon...

Syte e mij me nuk shohin qart,
se lotet m'i ke lan
A kshu m'ke dasht?
Yeah
Kur dike e don me shpirt me gjak,
pafund eshte shume pak,
hajt se shihemi prap...
Atje ku ti me le,
se dikur me doje
sot as nuk me pyet si je
Ke harruar
sa u prekem,
sa u deshem
A e din se?
Si nje anije e humbur ne det
sot pa ty jam,
se nuk te kam...

[REF. x2:]
Dashnia haram, haram
Dashnia haram, haram
Zemra e don dhe kur gabon...


Verboten

Ich trenne mich nicht von dir, ich spüre dich immer noch unter meiner Haut
Trage ich die Schuld?
Yeah

Wenn du jemanden mit Seele und Blut liebst, ohne Ende ist zu wenig, (hajt) wir werden uns wieder sehen...
Dort wo du mich zurückgelassen hast, du hast mich einmal geliebt und heute fragst du nicht einmal wie es mir geht.
Du hast vergessen wie wir uns berührten und wie sehr wir uns liebten
Weisst du? Wie ein verlorenes Schiff im Meer bin ich heute ohne dich, weil du nicht mehr bei mir bist..

Verbotene Liebe, verboten
Verbotene Liebe, verboten
Mein Herz will sie, auch wenn es einen Fehler begeht..

Meine Auge sehen nicht mehr klar, weil du mir Tränen hinterlassen hast.
Hast du mich auf diese Weise geliebt?
Yeah

Wenn du jemanden mit Seele und Blut liebst, ohne Ende ist zu wenig, (hajt) wir werden uns wieder sehen..
Dort wo du mich zurückgelassen hast, du hast mich einmal geliebt und heute fragst du nicht einmal wie es mir geht.
Du hast vergessen wie wir uns berührten und wie sehr wir uns liebten
Weisst du? Wie ein verlorenes Schiff im Meer bin ich heute ohne dich, weil du nicht mehr bei mir bist..

Verbotene Liebe, verboten
Verbotene Liebe, verboten
Mein Herz will sie, auch wenn es einen Fehler begeht..

Korrigjo Përkthimin
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019