A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Irma Kurti

Tags: Irma Kurti

Vendlindja: Tiranë    Jeton dhe vepron në        Mosha: 51 Vjeç   Shenja e Horoskopit: Peshqit  
Irma Kurti është një poete dhe autore këngësh e njohur. Shënime biografike Irma Kurti ka lindur në Tiranë. Ka kryer studimet në Fakultetin e Historisë e të Filologjisë, dega anglisht në 1988. Ka punuar si mësuese e gjuhës angleze dhe më vonë gazetare në disa organe shtypi, gazeta “Mësuesi”, “Dita Informacion" etj. Në shtator 1997 ndjek në Universitetin e Athinës, Greqi, kursin 1 vjeçar për mësimin e gjuhës dhe kulturës greke. Ka kryer kurse të ndryshme specializimi e trajnimi për gazetari në Gjerma...

>> Lexo gjithë biografinë >>


  • Irma Kurti ka këto profile/rrjete sociale:
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  20

Krijoni Një Kartolinë
teksteshqip.com © 2007 - 2018