Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  47
 • Vendlindja:
 • Tiranë 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Itali 
 • Mosha:
 • 53 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Peshqit ♓
BIOGRAFIA: Irma Kurti është një shkrimtare dhe autore këngësh e njohur. Irma Kurti është poete, shkrimtare, autore e suksesshme e teksteve të këngëve, gazetare dhe përkthyese. Shënime biografike: Irma Kurti ka lindur në Tiranë. Ka kryer studimet në Fakultetin e Historisë e të Filologjisë, dega anglisht në 1988. Ka punuar si mësuese e gjuhës angleze dhe më vonë gazetare në disa organe shtypi si në gazetën “Mësuesi”, “Dita Informacion" etj. Në shtator 1997 ndjek në Universitetin e Athinës, Greqi, kursin 1 v...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment 🔥🔥

Profili

Facebook

Shto profile

zyrtare  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Poezi »

Artistë Të Ngjashëm:

Silvana Berki

Anila Varfi

Alma Papamihali

Mimoza Bici

Drita Fejza

Anita Hoxha

Kaltrina Hoti

Fatmire Duraku

Remzije Zekolli

Manjola Brahaj

Tags: Irma Kurti


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet