Më mbaj mend (për 1 muaj)


Irma Libohova - Turkesha

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Turkesha".
3. Video është e këngës "Turkesha", por nuk këndohet nga Irma Libohova.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Irma Libohova - Turkesha  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4 / Votuan:  5

Këngë e albumit:

"Albanian Radiotelevision"

Komente

Asnjë Koment

01/12/1991

1991-11-30T23:00:00+00:001-Dikur kam njohur nje turkeshe
nga vend' i larget n'Adana
me sy te zeze e vetlluzeze
e floket lyer o me kena
pas saj cudirat i mendoja
cudirat rrugen merrnin vrap
kete turkeshe tek e pushtoja
une Anadollin o e beja zap ooo
ref
buzeve rridhte nje turqishte si gazel
c'trim i bukur paske qene cok gyzel
(dhe me hidhte nje veshtrim me dufin e mallit
zeri saj o si burim qe vershon prej malit)2x

2-Po ku ta lija nje lanete
nje xhinde pylli nje kaproll
ajo me not'o do te cante dete
e do me gjente larg der'ne Anadoll
me ty s'do marr hakat e Krujes
ne jemi sot dy miq te mire
porse dy zemra ne gjoks nuk rrahin
une s'i mbaj dot turkeshe dy dashuri ooo
ref
e trilluar eshte o shoke kjo histori
ky frymezim se si me erdhi nuk e di
atje larg ne ate vend me kopeshte lulezuar
ju betohem ndonje vajze nuk kam dashuruar
atje larg ne Adana tre dete kaptuar
ju betohem ndonjehere nuk kam dashuruar
lalala lalalal....
(rrjedh e rrjedh si krua nje kenge si gazel
qe me thote dhe mua aman cok gjyzel)2x


Më Shumë Këngë Nga Irma Libohova:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet