Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.


Irma Libohova - Potpuri Kengesh Popullore  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

01/12/1991

1991-12-01T00:00:00

Këngë e albumit:

"Albanian Radiotelevision"Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Potpuri Kengesh Popullore" kënduar nga Irma Libohova.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Parashqevi Simaku. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

Po m'rreh zemraaa, si vale deti
qysh durooon zeeemer
qysh duroooon
dhe me iken shpejt.

Me ngriu drapri
n'dore mu t'shkretit
qysh duroooon, zeeeemer,
qysh duron dhe me goje s'me flet

Marak tu bona moj goce
du me t'pa me sy
po vij qark si zog skifteri
me u taku me ty
po vij qark si zog skifteri
me u taku me ty

Te skuq faqja porsi pjeshka
syrin si ulli
nuk duroj sa te vije vjeshta
e me t'mor ne shpi
nuk duroj sa te vije vjeshta
e me t'mor ne shpi

Kush ta freskon ballin ty
aman goc e re,
te kom dasht e fort te du
aman goc e re

eeee aman goce e re
eeee, sa e bukur je

kjo dashnia ashtu per mu,
aman goc e re
te kom dasht e shume te du,
aman goce e re

eeee aman goce e re
eeee sa e bukur jeee. (2 here)Më Shumë Këngë Nga Irma Libohova:

Më Shumë...