A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Islam Balaj

Not Yet Rated

  • Origin:
  • Dobërdelan 
  • Residence:
  • Kosovë 
  • Age:
  • 69
BIOGRAFIA: Islam Balaj is a popular writer. Islam Balaj u lind më 1950 në Dobërdelan të Suharekës. Shkollën fillore e kreu në vendlindje, Normalen në Prizren, ndërsa studimet e larta për Filozofi, i mbaroi në Universitetin e Shkupit dhe në atë të Beogradit. Nga viti 1976 punoi si profesor i filozofisë në Gjimnazin “Gjon Buzuku” në Prizren. Më 1982, pak kohë, punoi si Redaktor në TVP. Me krijimtari letrare, Islam Balaj, merret që nga bankat e shkollës së mesme. Shkruan kryesisht poezi dhe p...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Add Official

Social AccountsRelated Artists:

Argjend Hasani

Xhevdet Maloku

Imer Raçi

Sabri Hamiti

Tyran Prizren Spahiu

Avdush Canaj

Adem Zaplluzha

Musa Jupolli

Abdullah Konoshevci

Xhenc Bezhi


Tags: Islam Balaj

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019