TEKSTESHQIP

Ismail Balidemaj
Une Nuk Te Urrej
Lyrics

Flet me sy te perlotur tash
kerkon serish te jemi bashk
paftyrsija jote nuk gjen ne skaj
luan viktimen edhe pse ke faj

ref
une nuk te urrej as nuk te shaj
tlutem behu ver e mbylli syt
dhe kujtoje se ne fajin tend
ne u ndaaam
nuk le vend
per nje shanc te dyt.

Flet me sy te perlotur tash
kerkon serish te jemi bashk
paftyrsija jote nuk gjen ne skaj
luan viktimen edhe pse ke faj

ref
une nuk te urrej as nuk te shaj
tlutem behu ver e mbylli syt
dhe kujtoje se ne fajin tend
ne u ndaaam
nuk le vend
per nje shanc te dyt.(3)